دانلود فایل با عنوان(مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر بدنی در دختران 48 صفحه)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر بدنی در دختران 48 صفحه|42084231|joh42075171|فصل دوم پایان نامه تصویر بدنی در دختران,مبانی نظری تصویر بدنی در دختران,پیشینه تحقیق تصویر بدنی در دختران,پیشینه داخلی تصویر بدنی در دختران,پیشینه خارجی تصویر بدنی در دختران,پیشینه پژوهش تصویر بدنی در دختران,پیشینه نظری تصویر بدنی در دختران,ادبیات نظری تصویر بدنی در دختران,چارچوب نظری تصویر بدنی در دختران
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر بدنی در دختران 48 صفحه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر بدنی در دختران را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات48حجم187/908 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر بدنی در دختران را در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می دهد.

تصویر بدنی

سیمپلای (2000) معتقد است که تصویر بدنی بیانگر نگرش شخص درباره بدنش است. تصویر بدنی ظاهر واقعی ما یا این که چطور برای دیگران به نظر میرسیم نیست، بلکه دیدگاه درونی خودمان از این که چگونه به نظر می رسیم ، این که ما فکر می کنیم چطور به نظر دیگران می رسیم و این که چه احساسی درباره دید خودمان داریم، است (تامپسون و همکاران 2002).

نظریه های فمینیستی بر نقشی که هنجارهای فرهنگی و انتظارات جنسیتی در شکل گیری تصویر بدنی بازی می کنند، تاکید می ورزند (پولیوی و هرمن، 2004؛ گیلبرت و تامپسون، 1996؛ به نقل از سیرز، 2007). تاثیر این متغیرها به ویژه بر زندگی دختران و زنان جوان که در حال ساختن و بازسازی و رشد هویت هستند و از طرفی رشد فیزیکی / جنسی را تجربه می کنند بیشتر است (بومبری، 1997؛ تورن و لوریا، 1999؛ به نقل از سیرز، 2007). یکی از نظریه های خاص فمینیستی که نارضایتی بدنی را در بافت فرهنگی می بیند نظریه شی انگاری است.

فردریکسون و روبرت (1997) نظریه شی انگاری را به عنوان تبیینی برای نارضایتی تصویر بدنی و اهمیت ظاهر برای زنان مطرح کردند. آنها مدعی شدند که زنان و دختران براساس معیارهای اجتماعی می آموزند که خودشان را بر مبنای ظاهر فیزیکی شان ارزیابی کنند. معیارهایی که دیگران برای قضاوت برای آنها به کار می بندند. بر مبنای این نظریه بعضی از تاثیرات اجتماعی – فرهنگی زنان را به سمت شی انگاری سوق می دهند. آرمان های اجتماعی که به اهمیت ظاهر زنانه توجه می کنند و این تمایل در فرهنگ غربی که زن باید به عنوان یک شی در نظر گرفته شود نه به عنوان یک وسیله کارکردی (استرلان، مهافی و تیگمن، 2003؛ به نقل از هافشیر، 2003). نمونه هایی از این تاثیرات محسوب می شوند.

در تحقیق دیگر صفوی و همکاران (1388) به بررسی تصویر دهنی از جسم و ارتباط آن را با اختلالات خوردن در دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز پرداختند. محققان در این مطالعه چهارصد دانشجوی دختری که به روش تصادفی – طبقه ای انتخاب شده بودند مورد بررسی قرار دادند. نتایج تحلیل آماری نشان داد که اکثریت دانشجویان (87%) تصویر ذهنی از جسم منفی خود داشتند، همچنین ، 4/78 % از دانشجویان فاقد اختلال خوردن و 5/21 % دارای اختلال خوردن و براساس پرسشنامه تشخیصی اختلال خوردن، 8/1% بی اشتهایی عصبی و 8/7 % پراشتهایی عصبی داشتند و اختلال خوردن ارتباط آماری معنی داری با وضعیت اشتغال پدر و شاخص توده بدنی داشت. بنابراین نتایج نشان می دهد فراوانی اختلال خوردن تقریبا مشابه جوامع دیگر بوده و اکثریت افراد با تصویر ذهنی از جسم منفی دارای اختلال خوردن بوده، هرچند از لحاظ آماری بین تصویر ذهنی از جسم و اختلال خوردن ارتباط معنی داری وجود نداشت.

فهرست مطالب

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش تصویر بدنی در دختران

مقدمه 14
2-2- مبانی نظری 14
2-2-1-تصویر بدنی 14
2-2-1-1-رویکردهای نظری به تصویر بدنی 15
2-2-1-1-1-نظریه های اجتماعی – فرهنگی 16
2-2-1-1-2- نظریه های فمینیستی و شیء انگاری 17
2-2-1-1-3- نظریه تعاملی نگری نمادین 19
2-2-1-1-4- نظریه مقایسه اجتماعی 21
2-2-1-1-5- نظریه خود ناهمخوانی 22

يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

مطالب دیگر:
📒پاورپوینت درس پنجم علوم پنجم ابتدایی📒پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی مالي📒پاورپوینت قسمت دوم مبحث اهرم ها📒پاورپوینت وسایل کمکی📒پروپوزال درباره رابطه سرمایه اجتماعی و کیفیت زندگی📒پاورپوینت سفر به کربلا (1) مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی درس 17📒پروپوزال رشته جامعه شناسی📒پروپوزال رشته مدیریت اجرایی (M.A)📒پروپوزال رشته روانشناسی آموزش کودکان استثنایی📒پروپوزال رشته روانشناسی بالینی📒پروپوزال رشته روانشناسی ورزشی📒پروپوزال رشته آموزش پرستاری گرایش داخلی جراحی📒پروپوزال رشته مدیریت دولتی تحول سازمانی📒پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی (گرایش تحول)📒پروپوزال رشته مديريت مالي📒پروپوزال رشته مدیریت دولتی منابع انسانی📒پروپوزال رشته مدیریت مدل کسب و کار با رویکرد مسئولیت اجتماعی سازمان📒پروپوزال رشته مدیریت صنعتی ( گرایش تولید)📒پروپوزال رشته مدیریت گرایش مالی📒پروپوزال رشته مديريت اجرايي📒پروپوزال رشته مدیریت بازرگاني بازاریابی داخلي📒پروپوزال رشته مدیریت بررسی رابطه بین هوش معنوی، رضایت شغلی و تعهد سازمانی📒پروپوزال رشته مدیریت بررسی تاثیر فناوری پیشرفته و توسعه مدل پذیرش فناوری📒پروپوزال رشته مديريت جهانگردی برنامه ریزی و توسعه📒پروپوزال رشته مدیریت بازاریابی بررسی عوامل کلیدی موثر بر موفقیت توسعه محصولات جدید