دانلود فایل با عنوان(مبانی نظری و پیشینه پژوهش هویت و سبک های هویت (پایگاه هویت) (فصل دوم))

مبانی نظری و پیشینه پژوهش هویت و سبک های هویت (پایگاه هویت) (فصل دوم)|41016364|joh42075171|مبانی نظری و پیشینه پژوهش هویت و سبک های هویت (پایگاه هویت) (فصل دوم),مبانی نظری و پیشینه سبک های هویتی (فصل دوم پژوهش) ,مبانی نظری و پیشینه پژوهش هویت و سبک های هویت (پایگاه هویت)
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری و پیشینه پژوهش هویت و سبک های هویت (پایگاه هویت) (فصل دوم) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دوم تحقیق ارشد) هویت و سبک های هویت (پایگاه هویت) در 26 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

مقدمه

در مطالعات شخصیت انسان، هویت یک جنبه اساسی و درونی است که به کمک آن یک فرد با گذشته اش مرتبط شده و احساس تداوم و یکپارچگی در زندگی می کند. به عبارت دیگر هویت مفهوم ذهنی فرد از خودش می باشد و با عناوین مختلف هویت جنسی، هویت گروهی، هویت نژادی و... مورد استفاده قرار می گیرد (کروگر، 2012).

بسیاری از روان شناسان معتقدند كه مهمترین موضوعی كه ذهن نوجوان و جوانی را به خود مشغول می كند مسئله هویت یابی و پاسخ به سوالات "من كیستم، جایگاه من كجاست، در زندگی چه اهدافی دارم، و برای رسیدن به اهدافم كدام راه را، باید انتخاب كنم" است. عوامل مختلفی در رشد وشکل گیری هویت نوجوان موثر است كه عباركند از رشد شناختی، فرضیه های فرهنگی، هوش، تجارب اجتماعی خارج از منزل و جنسیت. تعریف هویت برای اولین بار توسط اریکسون ارائه شد و توسط نظریه‌پردازان دیگر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. اریکسون در زمینه­ی هویت بر اهمیت بافت اجتماعی تأکید می‌کند، زیرا بافت اجتماعی چیزی برای جستجو ارائه می‌کند که می‌تواند حقیقت داشته باشد. پس شکل‌گیری هویت ترکیب مهارت‌ها، جهان‌بینی و همانندسازی‌های دوران کودکی است که به‌صورت یک کل منسجم منحصر به‌فرد درمی‌آید که برای نوجوانان احساس تداوم گذشته و جهت‌گیری برای آینده را فراهم می‌کند (کروگر، 2012).

از دیدگاه برزونسکی سبک هویت عبارتست از اینکه چگونه افراد به جستجو، پردازش و ارزیابی اطلاعات مربوط به خود می‌پردازند و از آن استفاده می‌کنند (برزنوسکی، 2013). سه سبکی که برزونوسکی به آن پرداخته است عبارتست از: 1- اطلاعاتی 2- هنجاری 3- اجتنابی/سردرگم. به نظر برزونوسکی توازن بسیار بالایی بین سبک سردرگم/ اجتنابی با وضعیت هویت سردرگم و سبک هنجاری با وضعیت هویت زودرس و سبک اطلاعاتی با وضعیت هویت موفق و دیررس وجود دارد


مطالب دیگر:
📒دانلود پاورپوینت مديريت استراتژیك ازایده تا عمل📒دانلود پاورپوینت مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات با مدل CMMI📒دانلود پاورپوینت مديرت موفق📒دانلود پاورپوینت محاسبات دارویی📒طرح توجیهی و کارآفرینی چاپ صنعتي📒طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف فوم پلی استایرن📒طرح بازيافت روي و الومينيوم از ظروف ميوه📒دانلود پاورپوینت مباحثی در ترموديناميک توليد آهن📒دانلود پاورپوینت فسیل یا سنگواره(درس علوم پایه پنجم)📒دانلود پاورپوینت فرایند تنظیم سند حسابداری📒دانلود پاورپوینت عوامل شیمیایی زیان آور محیط کار📒دانلود پاورپوینت طب اسلامی- طب مسلمانان📒خلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری نوع دوم از مکاسب محرمه pdf📒دانلود پاورپوینت صهیونیسم و تأثیرات منفی آن برفرهنگ وتمدن اسلامی📒دانلود پاورپوینت فصل سیزدهم –تامین اجتماعی📒دانلود پاورپوینت فصد📒دانلود پاورپوینت توموگرافی کامپیوتری شعاع الکترونی📒دانلود پاورپوینت جبر و مقابله خیام📒دانلود پاورپوینت روش دفع پسماندهاي جامد بيمارستاني📒پاورپوینت (power point) عامل و محیط📒دانلود پاورپوینت روش تربیتی تغییر موقعیت📒دانلود پاورپوینت روش تربیتی تغافل📒دانلود پاورپوینت روش تحقیق در تربیت بدنی📒دانلود پاورپوینت اهمیت روان شناسی کودک📒دانلود پاورپوینت ردپای کربن دی اکسید در فرآیند تولید اتانول از ملاس نیشکر