دانلود فایل با عنوان(مبانی نظری کتاب های الکترونیکی ، طبقه بندی ،نظام و تاریخچه آن)

مبانی نظری کتاب های الکترونیکی ، طبقه بندی ،نظام و تاریخچه آن|31018370|joh42075171|مبانی نظری کتاب های الکترونیکی , طبقه بندی ,نظام و تاریخچه آن,مبانی نظری,کتاب های الکترونیکی,طبقه بندی ,نظام و تاریخچه کتاب های الکترونیکی
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری کتاب های الکترونیکی ، طبقه بندی ،نظام و تاریخچه آن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری کتاب های الکترونیکی ، طبقه بندی ،نظام و تاریخچه آن
دارای 50 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

تاریخچه کتاب الکترونیکی
سابقه کتاب الکترونیکی به اعتقاد هارولد هنکه به سال 1945 میلادی بازمی گردد. در این سال وانی وار بوش مشاور علمی ریاست جمهوری پیشنهاد کتاب الکترونیکی را تحت عنوان می مکس مطرح می کند (وایلداستورم، به نقل ازکافی امامی، 1383).
وچ در سال 1999 اظهار داشت که آنچه ما آن را پدیده نو کتاب الکترونیکی می نامیم، تداوم ایده های بوش و کای است و آن ها نیز به نوبه خود تداوم پروژه گوتنبرگ در زمینه چاپ هستند. در پروژه بوش در سال 1945 دستگاهی تهیه شد که برخی پژوهشگران آن را اولین کتاب الکترونیکی می دانند. این دستگاه حاوی میکروفیلم و یک بازخوان و صفحه هایی برای خواندن مطالب بود. در هنگام نیاز کاربر می توانست کتاب، عکس، صفحه ها و سایر اموری را که روی کاغذ انجام می داد، آرشیو و نمایه کند و سپس آن را روزآمد سازد. البته به عقیده هنکه دستگاه بوش بیشتر به یک سیستم مدیریت مدرک نزدیک بود تا به یک کتاب الکترونیکی.
ولی برخی دیگر از کارشناسان، شروع حیات کتاب های الکترونیکی را در دهه 1960 در آزمایشگاه می دانند. در سال 1971 به واسطه پروژه گوتنبرگ که متون کلاسیک را بدون حفظ قانون حق مولف، به کتاب های الکترونیکی تبدیل می کرد رسما حیات کتاب های الکترونیکی آغاز شد. در همین سال پروژه مشابهی با نام کتابخانه عمومی اینترنت در دانشگاه کلمبیا انجام گرفت. قابلیت حمل و نقل الکترونیکی یکی از خصیصه های دهه 1980 است که با پیدایش صفحات نمایش دستی روی دستگاه های کامپیوتری مانند مقابله کننده دیکته کلمات، فرهنگ لغت و گنجواژه ها تحقق یافت. در اوایل دهه 1990 بعضی از این دستگاه ها دایره المعارف ها را نیز شامل شدند؛ عیب اصلی این دستگاه ها این بود که نمی شد برای استفاده از آثار مختلف از آن ها استفاده کرد. در سال 1991 شرکت سونی برای اولین بار دستگاه کتاب الکترونیک خوان را در ایالات متحده عرضه کرد که ابعاد آن 421*1611*683 اینچی بود و وزن آن کمتر از دو پوند و قادر بود محتویات یک سی دی رام هشت سانتی متری را که ظرفیت ذخیره صد هزارصفحه متن چاپی را داشت، نشان دهد. هنگام عرضه این دستگاه به بازار تعداد زیادی از این قبیل لوح ها وجود داشت که از آن جمله می توان به لوحی اشاره کرد که حاوی محتویات دایره المعارف 26 جلدی کامپتون بود و لوحی که حاوی فرهنگ الکترونیکی American Heritage و گنجواژه های الکترونیکی روجتز بود؛ آثار مرجعی نظیر این ها نخستین کتب الکترونیکی بودند. دستگاه تولیدی شرکت سونی کاربردی آسان نداشت ولی با در دست داشتن آن استفاده کننده می توانست به طرق مختلف به جستجوی اطلاعات بپردازد، مثلا به دنبال یک موضوع با استفاده از کلمات، یا به دنبال یک موضوع وسیع تر از طریق سیاهه ای از کلمات و یا به دنبال یک مقاله از طریق واژه های کلیدی موجود در عنوان مقاله و یا از طریق ارجاعات متقابل، در اواخر سال 1991 شرکت اپل یک کامپیوتر شخصی به نام پاور بوک را به بازار عرضه کرد که کیفیت بالاتری از دستگاه سونی داشت. در اوایل سال بعد یعنی 1992 شرکت وویج نشر مجموعه ای از آثار چندرسانه ای را روی سی دی آغاز کرد که برای استفاده پاور بوک ساخته شده بود.این شرکت با تولید دی وی دی رام ها و سایر امکانات پیشرفته در سال 1997 به بعد، امکان بهره گیری از مقالات و کتب الکترونیکی را یک جا بهبود بخشید.
در سال 1996 حدود 250 عنوان کتاب بر روی شبکه اینترنت قرار داشت و تا پایان قرن بیستم هزاران جلد کتاب به صورت دیجیتالی بر روی اینترنت در دسترس کاربران قرار گرفت و می توان گفت که اینترنت به عنوان آخرین عامل در رواج کتب الکترونیکی، بسیار موثر بوده است تا حدی که امروزه نمی توان آمار دقیقی از تعداد کتاب های الکترونیکی موجود بر روی شبکه اینترنت ارائه داد.
در یک نگاه کلی می توان با مقایسه کردن انواع فناوری های چاپ، تغییر و تحولاتی را که در دهه 1450 تا امروز رخ داده مشاهده نمود (نیکنام، 1383).


مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت تغییر رفتار و رفتاردرمانی🔑برنامه مدیریت منابع انساني یک پروژه عمرانی🔑تحقیق نيازسنجي‌ آموزشي و آموزش پرستاری🔑برنامه مدیریت یکپارچگی یک پروژه عمرانی🔑جزوه آموزشی منطق تخصيص اوزان و محاسبه درصدهاي پيشرفت در ایستگاه های مترو🔑روش اجراي شفت هاي دسترسي به تونل براي حفاري به روش NATM و نحوه اتصال شفت ها به تونل🔑تحقیق بررسي رابطه بين هوش هيجاني و خلاقيت در بين دانش آموزان متوسطه نظري🔑دستورالعمل مكاتبات پروژه، فرمت و روند گردش اطلاعات فنی در یک پروژه عمرانی🔑تحقیق بررسي ويژگي هاي اجتماعي مصرف كنندگان مواد مخدر🔑تحقیق اعتقاد به معاد در مكاتب مختلف🔑جدیدترین نمونه سوالات قلمزن درجه 2 آزمون های فنی و حرفه ای🔑تحقیق نسبت برنامه درسی با زمان در دوره ابتدایی🔑پاورپوینت روش تحقیق کیفی🔑خلاصه کتاب اصول اساسی برنامه ریزی درسی🔑جزوه کتاب آموزش و پرورش ابتدایی، راهنمایی تحصیلی و متوسطه احمد صافی🔑پاورپوینت عناصر مذهبی در تاریخ و فرهنگ شهرنشینی جهان🔑پاورپوینت پی کنی و پی ریزی🔑پاورپوینت تاريخچه پل و پل سازي🔑جزوه خلاصه ای از فصل ٦ کتاب اصول و مفاهیم برنامه ریزی درسی دکتر کوروش فتحی و اجار گاه🔑پاسخنامه تشریحی سوالات مدیریت رفتارسازمانی پیشرفته مدیریت بازرگانی در آزمون کارشناسی ارشد پیام نور🔑پاورپوینت فصل اول کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز، ترجمه پارسائیان و اعرابی🔑پاورپوینت فصل دوم کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز، ترجمه پارسائیان و اعرابی🔑پاورپوینت فصل سوم کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز، ترجمه پارسائیان و اعرابی🔑پاورپوینت فصل چهارم کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز، ترجمه پارسائیان و اعرابی🔑پاورپوینت فصل پنجم کتاب مبانی رفتار سازمانی رابینز، ترجمه پارسائیان و اعرابی