دانلود فایل با عنوان(مبانی وپیشینه نظری پژوهش رضایت از زندگی زناشویی)

مبانی وپیشینه نظری پژوهش رضایت از زندگی زناشویی|31010453|joh42075171|مبانی وپیشینه نظری پژوهش رضایت از زندگی زناشویی ,پیشینه نظری پژوهش رضایت از زندگی زناشویی ,مبانی نظری پژوهش رضایت از زندگی زناشویی ,مبانی وپیشینه نظری پژوهش, رضایت از زندگی زناشویی
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد مبانی وپیشینه نظری پژوهش رضایت از زندگی زناشویی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فایل دارای 19صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از محتوای مبانی نظری وپیشینه:

رضایت از زندگی زناشویی مفهومی است که از سالیان بسیار دور مورد توجه قرار گرفته است و جوامع همیشه در پی پیدا کردن راهکارهایی برای افزایش رضایت زندگی زناشویی و حل کردن مسائل مربوط به زوجین و زندگی زناشویی بوده اند. از سوی دیگر در طی سالیان بی شمار تحقیقات فراوان در رابطه با زندگی زناشویی و سلامت روانی که خود جزو عوامل تعیین کننده در میزان رضایت از زندگی است، صورت گرفته است که نشان داد که بین این دو، رابطه وجود دارد و فشارهای زندگی مشترک با آسیب‌های روانی، مخصوصاً ‌افسردگی، اختلالات اضطرابی و بیماری‌های جسمی مرتبط است. تاریخ دقیق شروع پژوهش در مورد رضایت زندگی زناشویی مشخص نشده است، اما همیشه بشر در جستجوی راهکارهایی برای ارتقاء زندگی خود و خصوصا زندگی زناشویی و افزایش رضایت بوده است (آریندل،هسینک و سرجی،1999).

2-2-2 تعاریف رضایت زناشویی
بر طبق تعریف، رضایت زناشویی حالتی است که طی آن زن و شوهر از ازدواج با یکدیگر و با هم بودن احساس شادمانی و رضایت دارند(سرمدی، 1385).

در تعریف دیگر سلیمانیان (1390) معتقدند که رضایت زناشویی انطباق بین وضعیّت موجود و وضعیت مورد انتظار است. طبق این تعریف رضایت زناشویی زمانی محقق می گردد که وضعیت موجود در روابط زناشویی با وضعیت مورد انتظار فرد منطبق باشد.

در تعریف دیگری رضایت زناشویی احساسات عینی از خشنودی، رضایت و لذت تجربه شده توسط زن یا شوهر است، هنگامی که همه جنبه های ازدواج شان را در نظر می گیرند( صالحی فدری، 1392).
هاکینز(2002؛ به نقل از عطاری، امان الهی و مهرابی زاده، 1385) رضایت زناشویی را چنین تعریف می کند: احساس خشنودی، رضایت و لذت توسط زن یا شوهر زمانی که همه جنبه های ازدواج خود را در نظر می گیرند. رضایت یک متغیر نگرشی است. بنابراین یک خصوصیت فردی زن و شوهر محسوب می شود. طبق تعریف مذکور رضایت زناشویی در واقع نگرش مثبت و لذتبخشی است که زن و شوهر از جنبه های مختلف روابط زناشویی خود دارند.
در تعریف دیگر از رضایت زناشویی گفته شده است که خانواده از کنش متقابل یک مرد و زن ناشی می شود که برخی شرایط قانونی را تحقق بخشیده اند و برای زناشویی خود مراسمی برگزار کرده اند و بطور کلی عمل آنها از لحاظ قانونی پذیرفته شده و به آن ازدواج اطلاق شده است. یکی از مهمترین عواملی که کارکرد مؤثر خانواده را تحت تأثیر قرار می دهد، رضایت اعضای خانواده بخصوص زن و شوهر از یکدیگر است. رضایت زناشویی یعنی انطباق بین انتظاراتی که فرد از زندگی زناشویی دارد و آنچه در زندگی خود تجربه می کند (هنری، 2008).
در تعریفی رضایت زناشویی به عنوان عملکرد و رفتار مناسب زوجین بر اساس وظایف سنتی و عرفی و قانونی تعیین شده برای هر کدام از آنان در قالب قانون خانواده و خرده فرهنگ است ( جانسون، 2012).


مطالب دیگر:
📒پاورپوینت تحلیل خوابگاه دانشجویی کونیگ📒پاورپوینت تحلیل ساختمان‌ های چندعملکردی مالمو لیو📒پاورپوینت ارتباط📒پاورپوینت بودجه ریزی 1 و 2📒پاورپوینت اقتصاد و مديريت كشاورزي📒پاورپوینت علم مواد (Material Science)📒پاورپوینت تحلیل مدرسه موسیقی و هنر (استودیو LTFB)📒پاورپوینت تحلیل هنرستان موسیقی Maizières📒پاورپوینت مهارت های ارتباط حرفه ای برای کارکنان و مديران پرستاری📒پاورپوینت خلاصه کتاب Meaning-Based Translation میلدرد ال. لارسن📒پاورپوینت کارگاه آموزشی مقدماتی روش تحقیق📒پاورپوینت مدرسه هنر سنگاپور، مدرسه ای به سبک معماری ارگانیک📒پاورپوینت تأمین مالی طرح‌ های خطر‌پذیر📒پاورپوینت بررسی چگونگی عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات در ساختمان های بلندمرتبه📒تحقیق تاثير هنر بر امور تربيتي (تعليم و تربيت)📒تحقیق آشنایی با تصفیه خانه های فاضلاب شهری📒مجموعه سوال های تست چهارگزینه ای روش ها و فنون تدریس به همراه پاسخ نامه📒مجموعه سوالات تستی مهارت های آموزشی و پرورشی دکتر حسن شعبانی به همراه پاسخ📒طرح لایه باز شیرینی خانگی📒پاورپوینت بررسی انواع روش‌ هاي مدرن تأمين مالي در شهرداري ها📒پاورپوینت روش های تأمین منابع مالی📒پاورپوینت بررسی مدیریت استراتژیک در صنایع کوچک و متوسط (SMEs)📒پاورپوینت زندگی نامه سهراب سپهری📒پاورپوینت زندگی نامه نیوتن📒پاورپوینت زندگی نامه توماس ادیسون